سیم کویل ویپ-Round-Ka1-24AWG-30ft

335,000 تومان

مورد استفاده : در دستگاه های ماد – ساب اهم (برای استفاده از جویس سالت مناسب نمیباشد.) برای ساخت سیم های پیچیده نیز کاربرد دارد.

موجود در انبار

دسته: ,

توضیحات

سیم کویل ویپ-Round-Ka1-24AWG-30ft

در مورد سازنده: سازنده شرکت وندی ویپ میباشد، شرکت وندی ویپ یک شرکت آمریکایی است که دفتر آن در ایالت میشیگان واقع شده است اما کارخانه آن در چین قرار دارد. این کمپانی یکی از پیشرو ترین ها در عرصه تولید محصولات مرتبط با ویپ است و دلیل موفقیت آن نیز با کیفیت بودن محصولات آنها ست.

در مورد آلیاژ : آلیاژ این سیم کنتال است، که یک آلیاژ محبوب و همه پسند در بازار ویپ است. طعم دهی خوبی دارد و از نظر زمان داغ و سرد شدن، کندترین بین سایر آلیاژهاست، قابلیت استفاده در حالت کنترل دما را ندارد و از نظر سختی کار با آن در حد ساده است، علت آن هم این است که فرم پذیری این سیم بسیار بالا بوده و کار را خیلی راحت میکند و به دوستان تازه کار پیشنهاد میشود که در ابتدا از این سیم استفاده کنند.

در مورد ساختار سیم: نام ساختار این سیم  روند یا همان تک رشته است، ساده ترین شکل ممکن برای یک سیم همین شکل تک رشته است، هستند ویپرهایی که معتقد هستند که جنس سیم، مقاومت کویل و نحوه ویک کردن (قراردادن پنبه در اتومایزر) مهمترین عوامل هستند و ساختار سیم نقش آنچنانی در محصول نهایی ندارد و از این رو سیم های تک رشته که معمولا ارزان تر هستند را تهیه و استفاده میکنند. سایز این سیم 24AWG یا همان 24ga یا 24 گیج (GAUGE) است. از آنجایی که این سیم توضیح بیشتری نیاز ندارد فرصت مناسبی است که در مورد سیستم اندازه گیری GAUGE مطلبی را ارائه کنیم. سیستم AWG یا همان AMERICAN WIRE GAUGE در ابتدا در سال 1855 فرموله شد و طبق آن سایز صفر را به مفتول با قطر 12 میلیمتر نسبت دادند و برای سایز بعدی این قطر را در عدد 0.890526 ضرب کردند. یعنی تقریبا ده درصد قطر شماره بعدی کمتر شد. این کار را تا شماره های بالاتر ادامه دادند بطوریکه سایز 36 به مفتولی تعلق گرفت که قطر آن 0.13 میلیمتر باشد. اگرچه این سیستم اندازه گیری معقول و ملموس نیست چرا که مثلا قطر سیم 14 دو برابر قطر سیم 28 نیست اما به هر حال اکثر تولید کننده های سیم برای ویپ از این سیستم استفاده میکنند.

در مورد مقاومت : همانطور که در تصویر محصول مشخص است مقاومت این سیم در هر فوت 2.2 اهم میباشد. طبق محاسبات ما که با استفاده از استیم انجین انجام شده و جهت آشنایی با نحوه انجام آن میتوانید به این مقاله مراجعه کنید، با بستن پنج دور از این سیم به قطر 3 به مقاومت 0.50 میرسید. که طبیعتا وقتی که دو عدد کویل به این شکل را در اتومایزر خود بصورت دوبل ببندید حاصل کار که روی دستگاه شما نشان داده میشود نصف این مقدار میباشد.

در مورد حجم بسته : 30 فوت یا تقریبا 10 متر

مورد استفاده : در دستگاه های ماد – ساب اهم (برای استفاده از جویس سالت مناسب نمیباشد.) برای ساخت سیم های پیچیده نیز کاربرد دارد.

سیم کویل ویپ-Round-Ka1-24AWG-30ft

 

(0)